Mikrochirurgia zaćmy / metodą fakoemulsyfikacji

Częściowe lub całkowite zmętnienie soczewki oka, powodujące zmniejszenie jej przezierności

Leczenie zaćmy ; usunięcie chirurgiczne jest wskazane gdy, zaćma pogarsza widzenie w stopniu utrudniającym codzienne funkcjonowanie pacjenta , wpływa na wykonywanie zawodu , utrudnia kierowanie pojazdu, stwarza ryzyko urazu lub wywołuje jaskrę wtórną.

W chwili obecnej najpopularniejszą metodą usunięcia zaćmy jest zabieg fakoemulsyfikacji (rozbicie zmętniałej soczewki przez ultradźwięki) z wszczepieniem sztucznej soczewki przez mikronacięcie.

Zabieg operacyjny zaćmy wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co pozwala na krótki pobyt pacjenta w szpitalu i jest praktycznie bezbolesny. Zaćma operowana jest metodą fakoemulsyfikacji, która polega na wykonaniu małego cięcia 2 – 3 mm. w gałce ocznej (na granicy rogówki) przez które wprowadza się specjalną sondę wielkości końcówki długopisu. Sonda wytwarza ultradźwięki, rozbija i aspiruje części zmętniałej soczewki. Kiedy torebka, w której znajdowała się soczewka jest pusta, następuje wszczepienie w jej miejsce sztucznej soczewki. Ta technika nie wymaga zakładania szwów, ponieważ rana zamyka się szczelnie sama pod wpływem ciśnienia wewnątrzgałkowego operowanego oka.

kwalifikacje do operacji i kontrole pooperacyjne  tel. 607 266 811